Македонија
20. September 2019 - 21:58

Скопјанец физички нападнал полициски службеник

На 20.09.2019 околу 00.35 часот на ул.„Бутелска“ во Скопје, Д.Г.(25) од село Кучевиште, скопско, физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.