Живот
30. August 2018 - 13:01

Скандал во кралското семејство поради црниот фустан: Меган ги прекрши правилата, сите гледаа во нејзините нозе

Принцот Хари и Меган Маркл вчера беа на изведбата на мјуиклот „Хамилтон“ во  „Викторија Палас“ во Лондон.
 
Изгледот на кралскиот пар повторно беше во центарот на вниманието.
 
Војвотката и овој пат ги прекрши кралските права така што се појави во краток црн фустан каде во преден план беше длабокото деколте.
 
Облекувањњето црно мини со длабоко деколте е „ голем удар“ бидејќи ваквата облека е прва на листата на забранети за членовите на британското кралско семејство.