Свет
8. December 2023 - 7:59

Силен земјотрес го погоди главниот град на Мексико

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Куалута на длабочина од десет километри.