Македонија
19. August 2022 - 8:50

Санкционирани 204 возачи во Скопје, 53 возачи на мотоцикл

 Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изрече вкупно 204 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32 санкции, 21 мерка за возење без возачка дозвола, 53 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли.

-Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон, 10 санкции за нерегистрирани возила, шест мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…, информираат од МВР и додаваат дека засилените акциски контроли продолжуваат.