Македонија
24. May 2024 - 18:25

Рибочуварка на Тиквешко Езеро физички нападната од три лица

На 23.05.2024 во ОВР Кавадарци биле повикани М.Д.(47), Р.Д.(48) и М.Д.(28) сите од село Пепелиште, неготинско, и со нив е извршен службен разговор, по претходна пријава од М.П. (44) од Кавадарци, дека на место викано „Пунктот“ на Тиквешко езеро, додека извршувала службени задачи како рибочувар, била физички нападната од М.Д., Р.Д. и М.Д..

По документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.