Свет
30. јуни 2022 - 9:42

Резников: Третата светска војна веќе е почната

Украинскиот министер за одбрана, Олексеј Резников, изјави за „Скај Њуз“ дека доколку Русија ја заземе Украина, и други европски земји ќе бидат следни на тој пат.

Резников кажа дека нема смисла „да се обидуваме да не ги ескалираме тензиите со Русија, бидејќи војната е веќе тука“.

Тој смета дека Третата светска војна веќе е почната.