Македонија
23. јуни 2024 - 20:27

„Река“ кај Бит Пазар | ВИДЕО

Невремето со интензивен дожд, грмежи и град поплави делови од Скопје. Кај Бит Пазар се створи „река“ од дождот.

Поплавени се куќи, дворови, подвозници и улици, а паднати се и дрвја.