Фудбал
20. November 2020 - 9:54

Рамос поради повреда ќе го пропушти натпреварот со Интер

Дефанзивецот на Реал, Серхио Рамос ќе го пропушти натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер, објавено е на  официјалната веб-страница на клубот од Мадрид.

Триесет и четиригодишниот Шпанец се здоби со повреда на бутниот мускул настапувајќи за шпанската репрезентацијата против Германија.

Натпреварот Интер – Реал Мадрид е закажан за 26 ноември во Милано со почеток во 21 часот.