Loading Video...
Фудбал
3. March 2021 - 19:53

Прва МФЛ: Три победи за гостинските екипи

Попладнево се одиграа натпреварите од 21. коло во домашното фудбалско првенство. 

Постигнати се следните резултати:
ПМФЛ   21. КОЛО 
Струга ТЛ – Пелистер 0-1
Силекс – Шкупи 0-1
Ренова – Вардар  3-0
Работнички – Шкендија 0-0
А. Пандев – Македонија ЃП   2-1
Борец – Беласица   2-1