Македонија
24. February 2017 - 15:21

Пронајдена двегодишната Наде од кичевското село Кленоец

Предмалку е пронајдена двегодишната Наде од кичевското село Кленоец, која од синоќа беше пријавена за исчезната.

- Детето е пронајдено живо и здраво, меѓу селата Извор и Кленоец. Го најдоа полициски службеници - потврди Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.