Македонија
7. November 2017 - 8:50

Променливо облачно со повремен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и југозападните делови со повремени локални врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер. 

Температурите ќе се движат од 9 до 16 степени. 

Во Скопје слично време со температура до 15 степени.