Македонија
28. March 2023 - 8:12

Променливо облачно и студено

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен до силен ветер од северен правец, информираат од УХМР.

Во утринските часови во југозападните делови ќе има слаби врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места во текот на денот ќе провејува слаб снег.

Температурата ќе се движи од -4 до 12 степени.

Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер.

Температурата во Скопје ќе биде од 3 до 9 степени.