Македонија
24. March 2023 - 11:51

Приведена штипјанка која се обидела да размени фалсификувана банкнота

Вчера изутрината околу 09.00 часот, полициски службеници од штипската Полициска станица ја лишиле од слобода штипјанката С.Ш. (56), поради сомнение дека во менувачница во Штип се обидела да размени фалсификувана банкнота од 100 евра.

Банкнотата била одземена за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.