Македонија
1. December 2023 - 11:41

Приведен крадец во Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово утрово во 03:40  часот, го лишиле од слобода С.Д. (28) од Куманово, соопштија денеска од МВР.

На булеварот „Октомвриска револуција“  во Куманово, тој бил затекнат при обид да одземе предмети од паркирано возило.

- Исто така, тој се сомничи дека во текот на вечерта со употреба на сила влегол во неколку автомобили на различни локации во Куманово и одзел предмети. С.Д. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, појаснуваат од МВР.