Македонија
14. December 2019 - 11:38

Приведен Бугарин пред угостителски објект во Скопје

Денеска во 01,40 часот пред угостителски објект на ул.„Пролет“ во Скопје поради нарушување на јавниот ред и мир од слобода бил лишен Т.Т.(40) од Р.Бугарија, кој бил во алкохолизирана состојба. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Центар за понатамошна постапка.