Македонија
7. May 2018 - 14:48

Пристигнал пред вратата од својот дом, и имал што да види - скопјанец остана во шок

Избувнал мал пожар во зграда во скопски Аеродром, станарот за среќа успеал да го изгасне. Според информациите на полицијата,  околу 00.50 часот во Секторот за внатрешни работи  Скопје било пријавено дека на булеварот „Јане Сандански“ К.К. (56), забележал дека влезната врата од станот во кој живее била опожарена.  Тој успеал целосно да го изгасне пожарот околу 01,00 часот.

Од пожарот причинета била само материјална штета.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување.