Македонија
27. February 2021 - 10:54

Претрес во Битола, запленет амфетамин, приведено едно лице

Приведен 28-годишен битолчанец во чиј дом бил пронајден амфетамин.

- На 26.02.2021 во Битола, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Битола извршиле претрес во домот на Б.Ш.(28) од Битола, при што бил пронајден и одземен амфетамин.

Тој бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од МВР.