Тенис
6. November 2020 - 11:01

Пресврт победа на Вавринка

Искусниот Стан Вавринка му застана на патот на најдобриот тенисер оваа сезона Андреј Рубљев и го елиминира во осминафиналето на Мастерсот во Париз совладувајќи го со 2-1.
Рускиот тенисер го доби првиот сет со 6-1 но успеа да ги добие вториот и третиот сет со 6-4 и 6-3 . Во четвртфиналето Вавринка за противник ќе го има Александар Зверев.