Loading Video...
Балкан
23. јуни 2021 - 16:33

Поради високите температури 10 луѓе колабирале на улиците во Белград

Поради високите температури 10 луѓе утро колабирале на улиците во Белград. Се онесвестиле и млади и стари соопшти брзата помош.

Србија деновиве е зафатена од топлотен бран кој според метеоролошките извештаи ќе се задржи до петок .

Денеска во некои српски градови беа измерени 38 степени Целзиусови а утре според најавите живата на термометарот ќе се искачи на 40 степени.