Македонија
1. February 2019 - 15:42

Полицијата упадна во семеен дом во Радовиш, еве што пронајде

Полицијата упадна во семеен дом во Радовиш. Како што информираат од полицијата, вчера  во 12.10 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен Н.К.(24) од Радовиш. При претрес на дом и други простории на Н.К., извршени врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана.

 

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.