Џет-Сет
9. May 2016 - 8:57

Под Белиот ангел се заколнаа на вечна љубов

Синот на познатиот пејач Маринко Роквиќ, Никола Роквиќ, вчера со ожени со својата долгогодишна девојка Бојана Баровиќ, со која го чека првото дете.

Никола на својот Инстаграм профил постави слика од манастирот Милешево, каде на вечна љубов и се заколна на Бојана.

-Тој ден, час и момент...Да се заколнеш на вечна љубов пред Бога, под крилата на Белиот Ангел, ќе остане за мене завет што ќе го чувам додека дишам, напиша Роквиќ под оваа фотографија од венчавката.