Џет-Сет
9. April 2021 - 20:45

Почина славниот рапер „DMX“

Раперот Ерл Симонс, познат како „DMX“ почина на 51 година откако беше хоспитализиран поради срцев удар, се наведува во соопштението од неговото семејство.

Раперот бил во тешка состојба во њујоршката болница откако на 2.април, како што пишуваат светските медиуми, се предозирал, а потоа имал и срцев удар.

Тој тогаш покажуваше „некои мозочни активности’, но беше во „вегетативна состојба“, па откако му се подобри состојбата, беше тргнат од апарати за одржување на животот и дишел самостојно.

Славниот рапер за жал починал, а неговиот адвокат Мареј Ричмен истакнал дека не знае со сигурност дали раперот се предозирал.