Фудбал
22. April 2017 - 17:58

По еден бод за Работнички и Македонија ЃП

Екипите на Работнички и Македонија ЃП одиграа 1-1 во премиерниот дуел од 28-то прволигашко коло. 

Гостите од Ѓорче Петров први го отворија резултатот со погодокот на Јонузи во 27м а израмни Елмаз во финишот од првииот дел. 
Во второто полувреме Ивановски од домашниот тим и Елмаз од гостинскиот не искористија шанси за нови погодоци па на крајот епилогот беше 1-1. 
Утре играат:
Силекс-Шкендија
Ренова - Брегалница
Шкупи - Вардар
Пелистер - Победа 
 
ФОТО: Гол.мк