Ф1
22. October 2017 - 10:28

Нова пол позиција за Хамилтон

 
Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол позицијата на денешната трка за ГН на САД откако на квалификациите имаше најдобро време ова за него е 72.пол позиција во кариерата, или 11.та сезонава.
Второ време постиогна Себастијан Фетел од Ферари, а трет резултат имаше Ватреи Ботас од Мерцедес.
Стартот на трката е во 21 часот.