Кошарка
15. May 2024 - 9:42

Њујорк и Денвер на чекор до полуфинале во НБА плејофот

Една победа ги дели екипите на Њујорк никс и Денвер нагетс од пласман во полуфиналето на плејофот во НБА-лигата.

Ова е епилогот по двата ноќешни натпревара на кои Никс и Нагетс забележаа победи.

Резултати: 
Њујорк никс – Индијана пејсерс 121:91
Денвер нагетс – Минесота тимбервулвс 112:97.

Во серијата прв до четири победи Њујорк и Денвер водат со 3:2.

Вечер по полноќ играат:
Бостон селтикс – Кливленд кавалирс (3:1 за Бостон)
Оклахома Сити тандер – Далас маверикс (2:2).