Бизарно но вистинито
24. January 2017 - 12:42

Неверојатна кражба - Украдена ВЦ-школка, вредна 3.120 евра

Од станот на вработен во Службата за безбедност на „Газпром“ во околината на Москва е украдена ВЦ-школка вредна околу 200.000 рубљи, односно околу 3.120 евра, јавија руски медиуми.

Максим Б. за кражбата ги обвини работниците, кои ги изведувале работите во неговиот нов стан во Нова Москва, во близина на едно од седиштата на „Газпром“.

- Работниците ја зеле ВЦ-школката и некои делови од санитарната техника. Штетата изнесува 200.000 рубљи, изјави извор од полицијата.