Loading Video...
Фудбал
27. September 2020 - 18:43

Нестороски одигра само 12 минути за Удинезе во поразот од Верона

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски ги одигра само завршните 12 минути на денешниот натпревар што неговиот тим Удинезе кој на гостувањето кај Верона загуби со 1:0. 
 
Стрелец на единствениот гол на мечот беше Фавили во 57-минута само три минути откако влезе во игра. 
 
Инаку во овие моменти во Неапол, се игра натпреварот меѓу Наполи и Џенова дуел во кој помладиот македонски репрезентативец Елиф Елмас е домаќин на капитенот Горан Пандев.