Кошарка
27. January 2018 - 11:01

НБА: Трипл-дабл за Леброн, победа за Кливленд

Кошаркарите на Кливленд по незгодната серија на порази забележаа нова победа во НБА лигата совладувајќи го тимот на Индијана со 115-108 што е само втора победда во последните 8 средби.
Централна фигура на мечот беше Леброн Џејмс кој стигна до осмиот трипл-дабл сезонава со 26 поени, 11 асистенции и 10 скока. Покрај него добра партија пружи и Смит со 23 поени, додека Кевин Лав имаше дабл-дабл од 10 поени и 13 скока. Кај Индијана најдобрар беше Виктор Оладипо со 25 поени, седум асистенции и 6 скока.