Живот
12. January 2018 - 12:37

Нарачала фармерки преку интернет, ги пробала, ја ставила раката во џеб и се згрозила од она што го допрела

Медицинската сестра Кристан Еванс нарачала преку интернет страницата „Nordstrom“ фармерки од брендот „Not Your Daughters Jeans“, а иако панталоните изгледале совршено, во џебот ја чекало изненадување.

Во џебот на фармерките кои ги платила 100 евра пронашла носена танга.

Се јавила во службата за корисници, но тие никогаш не и одговориле на повикот. На крајот одлучила на „Твитер“ да објави што се случило.

- Откако многу години бев верна на вашата компанија, шокирана сум од недостатокот на корисничка поддршка откако ги добив фармерките „Not Your Daughters Jeans“ со валкана носена танга во предниот џеб. Ја повикав корисничката служба и не добив одговор адекватан на стандардите на компанијата, напишала на Твитер, а пренесува „Индекс“.

Додава дека, како медицинска сестра, ја загрижува опасноста за здравјето која валканата долна облека ја носи со себе.

Како што обично и се случува, откако нејзината приказна излезе во јавност, „Nordstrom“ се извини и понудил замена, па објавиле дека истражуваат што всушност се случило.

Инаку, Кристин досега честно нарачувала преку оваа страница и немала вакви или слични проблеми.