Живот
18. May 2018 - 12:47

На ова не се надевавме: Откриено кој ќе ја испрати Меган до олтарот, нема да верувате

На прашањето кој ќе ја испрати Меган Меркл до олтарот на утрешната кралска венчавка со принцот Хари, сега кога е потврдено дека нејзиниот татко нема да биде присутен, конечно е разрешено. 
 
Во соопштението од кралската палата се наведува дека Меган сама го прашала Чарлс да ја испрати до олтарот, како и дека тој со задоволство ја прифатил поканата и на тој начин ќе и посака добредојде во британското кралско семејство. 
 
За потсетување, Меган сама јавно ја соопшти лошата вест дека нејзиниот татко нема да присуствува на нејзината венчавка.