Џет-Сет
30. July 2016 - 19:22

На Игор нема да му биде добро - Северина повторно се мажи

Хрватската пејачка минатата година се омажи за синот на Драган Којиќ - Кеба.  Семејството на хрвстаката пејачка и семејството на нејзиниот избраник одлично функционираат, а тоа докажуваат и овие фотографии кои ги објавуваат на социјалните мрежи. 

Foto: Printscreen Instagram, Severina i Igor

Сепак, кога бќе слушнете за оваа вест, би рекле дека нема да им биде сеедно. 

Имено, некои медиуми пренесуваат дека Северина Којиќ повторно се мажи. Таа е избрана за заштитно лице на овогодинешната прослава во Сплит која традиционално се организира во чест на царот Диоклецијан.

Прославата трае неколку дена, а пејачката за сето тоа време глуми римска царица која во еден момент го изговара судбоносното „ДА“ на славниот римски император. 

Се уште не се знае како ќе реагира сопругот на Северина, но сигурни сме дека нема да му биде сеедно ако царот на венчпавката ја бакне невестата.