Македонија
22. July 2018 - 13:35

Млад скопјанец искасан од кучиња скитници во Ѓорче

Вчера во 20,45 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Д.И.(20) пријавил дека на 20.07.2018 година околу 18,30 часот додека се движел по кејот на реката Вардар во населбата Ѓорче Петров бил нападнат од кучиња скитници при што му биле нанесени повреди на левата нога и на двете раце.