Живот
24. November 2017 - 13:37

Миле Китиќ признава: На ќерката се уште не и дозволувам да настапува, еве што е причината

Елена Китиќ, како дете на познати родители, има пирум отворена врат во светот на шоу - бизнисто, но и покрај големата популарност на нејзините песни, досега не настапувала по клубови.

Миле Китиќ признава да и забранил да настапува и ги открива причините за тоа. Имено, Елена неодамна имала операција:

-Јас почнав да пеам во кафеани, се борев. Таа ја има мојата поддршка. Детето го избра тој вид на музика, јас не се разбирам, ама знам дека е добро. Слушам јас и светски работи како Бијонсе и Ријана, рече пејачот и додаде:

-Елена скоро беше болна, ги оперираше крајниците, па сега месец два, затишје. Јас уште не и давам да работи, а веќе ја бараат да оди на турнеи. Кога ќе тргне да работи, ќе имам контрола над неа, иако мислам дека веќе е паметна и само знае да размислува, рече Миле.