Македонија
9. December 2023 - 14:24

Малолетник фатен со марихуана во Карпош

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на 08.12.2023 во 23.30 часот на подрачјето на Карпош лишиле од слобода малолетник од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.