Фудбал
14. July 2017 - 12:16

ЛШ: Жилина или Копенхаген противник во следната рунда на Вардар

Фудбалерите на Вардар доколку го елиминираат шведскиот првак Малме во следното квалификациско коло ќе играат најверојатно против првакот на Данска Копенхаген кој има огромна предност од првата средба против Жилина која ја совлада како гостин со 3-1. 

Денеска во Нион беа извлечени евентуалните двојки за 3. квалификациско коло  кое е на програмата за две недели.