Фудбал
2. May 2017 - 16:41

Кутињо не е сериозно повреден

Екипата на Ливерпул на вчерапниот натпревар од 35.коло од Премиер лигата оствари важна победа на гостувањето кај Вотфорд со 1:0. Ливерпул на овој дуел од 13.минута играше без Фелипе Кутињо, кој поради повреда мораше да ја напушти играта. 
- Ви благодарам за поддршката. Ништо не е сериозно, напиша играчот на „црвените“ на социјалните мрежи.
 
По завршувањето на натпреварот и менаџерот Јирген Клоп сметаше дека играчот не е сериозно повреден, но не беше сигурен. 
- Тој доби удар и беше болно и не беше во состојба да го продолжи натпреварот. Тој се обидуваше, но немаше шанси да продолжи, изјави Клоп.
 
Ливерпул се наоѓа на третото место на табелата со 69 бодови или три повеќе од Манчестер Сити, а четири од Манчестер Јунајтед но и натпревар повеќе има одиграно од двата тима од Манчестер. До крајот на Премиер лигата Ливерпул ќе одигра уште три натпревари: Саутемптон (дома), Вест Хем (гости) и Мидлсброу (дома).