Балкан
11. јуни 2017 - 14:30

Крвава свадба викендов: Младоженецот среќен пукал па ранил дете

Вистински хорор вчера се одвивал во Нови Сад кога полицаец кој правел свадба испукал куршум и погодил дете.

Девојчето на возраст од десет години било погодено од залутан куршум кој го испукал 29-годишниот Г.К. кој се женел. 

Кога почнало да се пука имало 20 деца во дворот на прославата.

Од болницата велат дека детето е добро и е под лекарски надзор, за среќа раната не била длабока. Детето било погодено во раката и итно оперирано.