Џет-Сет
17. November 2019 - 23:48

Кнез победник во седмата епизода на ТЛЗП

Ненад Кнежевиќ Кнез е победник во седмата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“. Првото место го освои како израелската пејака Нета, која минатата година победи на Евросонг. Пејачот чекот од 1.000 евра го намени за Неврохирургијата во Клиничкиот центар на Србија.
Кнез по настапот изјави дека од сите жени кои ги имитирал, најмногу му се допаднала оваа улога.
„Затоа што сум вистинска гејша, тоа е тој изглед, како од јапонските театри“, објасни Кнез.
Инаку, Даниел Кајмакоски настапи како американската раперка Лизо. Беше неодолив во венчаница, а тверкаше по специјалната молба на гостувачкиот член на жирито, Слаѓана Милошевиќ.

Кнежевиќ Кнез е победник во седмата епизода од шоуто „Твоето лице звучи познато“. Првото место го освои како израелската пејака Нета, која минатата година победи на Евросонг. Пејачот чекот од 1.000 евра го намени за Неврохирургијата во Клиничкиот центар на Србија.