Македонија
15. October 2017 - 21:50

Китев во водство пред Јанчев во Кавадарци

Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од СДСМ, Бетиан Китев, неофицијално води со околу 450 гласа пред Митко Јанчев, кандидатот на ВМРО ДПМНЕ.

Според извори на ,,Фокус’’ резултатот од досега преброените гласови бил 7.800 за СДСМ, и 7.300 за ВМРО ДПМНЕ. Во Кавадарци вкупниот број на избирачи е 32.706. До 17 часот, 60% излегле на гласање, јавуваат од Фокус.мк