Македонија
27. October 2020 - 20:02

Кавадарчанец загина при превртување со трактор

Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска помош во Кавадарци и портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој рече дека се врши увид на лице место и засега не може да каже повеќе детали за сообраќајната незгода.