Бизарно но вистинито
6. February 2018 - 12:14

Јасновидец жив сварен: Пробал да изведе бизарен тест за издржливост во експрес лонец, а потоа почнале викања и пискотници

Лим Ба, јасновидец и гуру, пробал да изведе бизарен тест на физичка издржливост. Имено, тој бил ставен во голем експрес лонец кој предходно бил загреан во врела вода, но сто тоа не завршило добро за него. оваа случка од 2017 година ги потресе сите, а посебно неговите верни обожаватели во Малезија.

Јансовидецот вакво нешто извел повеќе пати, а еднаш според неговите тврдења издржал 75 минути. Но, овој пат обожавателите побрзале да го извадат од лонецот кога слушнале дека очајнички удира пробувајки да се ослободи.

Кога го извлекле тој бил без свест, со страшни изгореници по целото тело.

Потоа бил однесен во болница каде што бил прогласен за мртов, а како причина за смртта се наведува срцев удар.

Неговиот син Канг Хуаи (32) вели дека го молел својот татко да не го изведува овој смртоносен експеримент.

- До моментот кога стигна Брзата Помош, мојот татко престана да дише. Минатата година му вградија бајпас на срцето, затоа што имаше потешкотии при дишењето, вели тој.

- Мојата мајка и сетсра се многу тажни. Нашиот татко кој секогаш беше весел, сега нас засекогаш не напушти, доадал Канг.

Храмот сега ги откажал сите случувања поради почит кон починатиот гуру.

Погледнете го видеото: