Македонија
12. јуни 2018 - 10:40

Исчезна жена од Куманово

Кумановско семејство во паника, исчезна 66-годишна жена.

- На 11.06.2018 година во ПС Куманово, С.С.(61) од Куманово, пријавил дека на 10.06.2018 година околу 09,05 часот од семејниот дом во непознат правец се оддалечила неговата сестра С.Ј.(66), стои во соопштението од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.