Македонија
19. September 2019 - 18:39

Исчезна млад скопјанец

Исчезна 26- годишно момче од установата Завод за рехабилитација на деца и младинци во Скопје.

-Вчера околу 16.00 часот во Полициска станица Чаир, Е.Ф.(37) од Скопје , пријавил дека од установата Завод за рехабилитација на деца и младинци во Скопје се оддалечил штитеник на установата Д.Б.(26), кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан од полициските службеници- соопштува полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.