Македонија
17. September 2016 - 12:46

Исчезна 16 годишно девојче од Велес

На 16.09.2016 година во ПС-Велес С.Р. (41) од с.Кочилари пријавила дека истиот ден околу 15,30 часот нејзината 16 годишна ќерка излегла од средното училиште во Велес помеѓу часовите на голем одмор, по што не се вратила. ПС-Велес презема мерки за пронаоѓање на лицето.