Фудбал
1. October 2022 - 19:49

Инцидент на средбата Тетекс - Саса | ВИДЕО

Скандал се случи денеска во Тетово на второлигашкиот натпревар меѓу Тетекс и Саса (0-2). Пред самиот крај од дуелот, навивач влета во теренот и му удри шлаканица на гостинскиот напаѓач Бошко Ступиќ.

Потоа и веднаш побегна, преку теренот, но и низ оградата наоѓајќи една „дупка“ за да се протне.

Кратко по инцидентот судијата отсвири крај на мечот.