Фудбал
11. April 2016 - 11:12

Ибраими во судир со Заховиќ

Како што пренесуваат словенечките медиуми, македонскиот репрезентативец Агим Ибраими во петокот го напуштил кампот на ФК Марибор откако влегол во судир со директорот на клубот Златко Заховиќ. 

Во својата изјава Ибраими потенцира дека виновен за ваквата состојба е Заховиќ кој постојано го навредувал и им се заблагодарил на навивачите за постојаната поддршка. 
Ибраими не играше викендов против Домжале за Марибор кој е на второто место на табелата во Словенија со два бода помалку од Олимпија. 
Дали тоа значи дека официјално Ибраими заминува од тимот во кој игра подолго време останува да се види.