Живот
8. January 2018 - 20:58

Хороскоп за цела недела: На некои знаци ќе им се насмее среќата

ОВЕН

Работа-Добар почеток во оваа недела, што се однесува до деловниот план – кон средината на неделата мали турбуленции, но на крајот од неделата се ќе се стабилизира.

Љубов-Во љубовта многу добро ви оди оваа недела, задоволни сте, среќни и исполнети.

Здравје-Добро се чувствувате.

БИК

Работа-Желбата за напредок е посилна од сегашните можности и изразувате незадоволство од ситуацијата во која сте.

Љубов-Оваа недела ќе се запознаете со личност која ќе ве освои со својот харизматичен изглед.

Здравје-Можна настинка

БЛИЗНАЦИ

Работа-Важно ви е да се докажете, но исто така ви пречат многу работи кои се однесуваат на работата, а тоа не можете да го кажете….водете се од онаа страта….молчењето е злато.

Љубов-Тивко засолниште ви е потребно во овој период.

Здравје-Повќе вежбајте.

РАК

Работа-Се чини дека сте се погрешиле во некој чекор, кога е деловниот аспект во прашање и сега имате чувство дека не работите како што треба. Вратете се неколку чекори назад…

Љубов-Не сте заљубени, но сте среќни…

Здравје-Повеќе пешачете.

ЛАВ

Работа-Работа и само рабата… и оваа недела. Минатата година работевете многу, а кратката пауза добро ви дојде. Само така продолжете.

Љубов-Мислите дека сте заљубени, но сеуште не сте сигурни, бидејќи не сакате да го разнишате егото.

Здравје-Добро се чувствувате

ДЕВИЦА

Работа-Уморни сте од работата, но емотивната страна ви дава сила и на ова поле, така што имате голем воља да ги завршие работите.

Љубов-Партнерот ви е навистина најголема сила во овие тешки моменти.

Здравје-Можна настинка.

ВАГА

Работа-Еден колега ви работи зад грб, бидете внимателни од озборувања и интриги кои можат да се рашират низ фирмата.

Љубов-Илузиите го прават вашиот живот поубав, затоа сте вие секогаш заљубени… па така и оваа недела.

Здравје-Јадете повеќе овошје.

ШКОРПИЈА

Работа-Деловните обврски се зголемија во овој период, а вие иако сте работохолик, имате впечаток дека сè ви е преку глава. Направете кратка пауза и подгответе се за пат.

Љубов- На љубовно поле одлично, како и скоро секогаш.

Здравје-Внимавајте од настинки.

СТРЕЛЕЦ

Работа-Добро ви оди на деловн план оваа недела, имате можност да се покажете во вистинското светло веќе на почетокот од годината, искористите го тоа.

Љубов-Во љубовта мали турбуленции, бидејќи партнерот им дава друго значение на вашите зборови.

Здравје-Добро.

ЈАРЕЦ

Работа-Имате нов план за подобрување на финансиската ситуација што веќе е доволно добро, но внимавајте на љубоморните колеги.

Љубов-Вашиот партнер е вистински партнер, на емотивен и деловен план.

Здравје-Главоболка

ВОДОЛИЈА

Работа-Одморот ви одговараше повеќе од вообичаено, но малку сте станале мрзеливи што не е добро за вашата работа.

Љубов-Емотивно сте исполнети и тоа ви дава простор за фантазирање.

Здравје-Повеќе пешачете.

РИБИ

Работа-Можноста за нова работа е нова добра прилика и за вас. Годините на стагнација ве променија, но вие сте всушност личност која сака да работи.

Љубов-Партнерот можеби нема доволно разбирање за работата што ја прифаќате, но сепак имате добра поддршка што и да одлучите.

Здравје-Добро.