Балкан
11. October 2015 - 13:28

Хаос на фудбал: Му ја искриши вилицата на судијата поради црвен картон

Страшен инцидент се случи на натпреварот меѓу аматерски клубови во Босна и Херцеговина.

На мечот Борац Табаци и Мрамор Бабици жестоко е претепан главниот судија Адис Мујкиќ.

Арбитарот Мујкиќ досудил прекршок во корист на домаќинот и на фудбалерот од Мрамор му покажал втор жолт картон. Исфрустрираниот фудбалер се залетал кон судијата и му нанел неколку силни удари.

Несреќниот судија заврши со скршена вилица и клучна коска поради што ќе мора на операција.

/