Македонија
27. April 2019 - 13:29

Град со големина на орев паѓаше низ земјава

Град со големина на орев направи хаос во Кривогаштани.

Од УХМР информираат во западниот дел на земјата и во северниот попладнево има нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.