Џет-Сет
1. јуни 2017 - 16:34

Голема тага - на пејачката и е откриен метастазиран рак

Пејачката и актерка, добро позната по улогата на Сенди во култниот филм „Брилијантин“, Оливија Њутн Џон, на 68- годишна возраст и се вратил ракот. За жал, болеста се проширила и на грбот, па Оливија им порачала на обожавателите ширум светот дека мора да се откаже од концертите во Америка и Канада.

Ракот на дојка првпат и бил дијагностициран во 1992 година кога имала 43 години. Тогаш е направена делумна мастектомија, хемотерапија и реконструктивна операција.

Актерката и пејачка е мајка на 30-годишна Клои Роуз Латанци.